حفاظ گستران

طریقه نصب دزدگیر بر روی پژو 206 تیپ 2
نویسنده : عباس سلیمان سالم - ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ بهمن ۱۳٩٠
 

طریقه نصب دزدگیر استارتی بر روی پژو 206 صندوق دار

 

قاب مستطیل شکل زیر فرمان را باز می کنیم دو عدد سوکت به رنگ های مشکی و توسی که به BSI خودرو متصل هستند را آزاد می کنیم هرکدام از این دو سوکت 16 خانه هستند که شماره هر خانه بصورت لاتین بر روی سوکت حک شده است. در سوکت مشکی خانه شماره 8 برق دایم بوده و به  سیم قرمز دزدگیر وصل می شود. خانه های 13و 14 سیم های راهنما و خانه 15 سیم چراغ کوجک می باشد( در بعضی از دزدگیرها سیم چراغ کوچک وجود دارد که باعث می شود چنانچه راننده فراموش کند چراغ های خودرو را خاموش کند دزدگیر اخطار می دهد. سیم گفته شده چنانچه موجود باشد به سیم خانه 15 سوکت مشکی وصل می شود) خانه شماره 10 نیز سیم ترمز پایی است.

(لطفا ادامه مطلب را بخوانید) 

 


در سوکت توسی خانه شماره 14 سیم ACC است خانه های 13 و 15 سیم های قفل مرکزی بوده و از وسط چیده می شوند سپس سیمهای نارنجی و نارنجی خط دار به سیم های سمت BSI و سیم های سفید و سفید خط دار به سیم های سمت مقابل (به سمت محرک درب) بسته می شوند سیم های زرد و زرد خط دار نیز به سیم مثبت دزدگیر وصل می گردد

سیم لادربی صندوق عقب در دسته سیم سمت چپ صندوق به رنگ قهوه ای می باشد. اگر  می خواهید دزدگیر استارتی روی پژو 206 نصب کنید قاب زیر فرمان را باز کنید سوکت سه سیم با سیم های کلفت چسبیده به لوله فرمان قرار دارد سیم قرمز برق دایم سیم نارنجی سیم acc و سیم آبی مربوط به استارت است. کنار همین سوکت داخل یک لوله پلاستیکی دو رشته سیم را می شود دید سیم نارنجی سیم پله دوم سوییچ (بخاری و کولر) بوده و به سیم سفید دزدگیر وصل می شود.

پر مناقشه ترین قسمت نصب دزدگیر بر روی پژو 206 نحوه نصب لادربی می باشد بنده با بررسی های زیادی که کردم به این نتیجه رسیدم که امکان اتصال سیم لادربی لحظه ای با توجه به ویژگی های BSI  پژو 206 وجود ندارد بنابراین ما به دو روش می توانیم سیم لادربی را نصب کنیم اگر دزدگیر غیر استارتی می بندیم می توانیم سیم لادربی مثبت را به سیم آبی رنگ موجود در دسته سیم زیر قاب پلاستیکی وصل کنیم این سیم تاخیری بوده و پس از 11 ثانیه از بستن آخرین درب جریان موجود در آن قطع می شود. در صورتی که می خواهید لادربی حالت لحظه ای داشته باشد ( در صورتی که دزدگیر شما استارتی باشد به این حالت احتیاج دارید) باید در پوش های پلاستیکی ستون راننده و شاگرد را درآورده و دو عدد شستی لادربی پژو 405 نصب کنید.

 برای رد کردن سیم آژیر و لادربی کاپوت محافظ پلاستیکی دسته سیم درب راننده را به بیرون کشیده و سیم های گفته شده را از شکاف ستون درب راننده رد کرده و از شکاف گلگیر به داخل کاپوت منتقل می کنیم.

برای نصب صندوق پران بر روی پژو 206 صندوق دار سیم صندوق پران را از زیر لاستیک محافظ لولای درب صندوق به سمت قفل درب می کشیم و میله محرک صندوق پران را به میله رابط قفل و مکانیکی که بصورت افقی سمت راست صندوق قرار دارد متصل می کنیم.